- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Біженці з України скаржаться на складнощі з легалізацією в Росії через хворобу
Частина біженців з України з ВІЛ не можуть подати документи на отримання громадянства РФ і стати на облік до центрів СНІДу, бо бояться видворення з країни.
Частина біженців з України з ВІЛ не можуть подати документи на отримання громадянства РФ і стати на облік до центрів СНІДу, бо бояться видворення з країни, повідомляє Коммерсант .
Громадський рух «Пацієнтський контроль» (об'єднує людей із соціально значущими захворюваннями) повідомив “Комерсанту” про проблеми переселенців з невизнаних ДНР, ЛНР та з решти України з ВІЛ з легалізацією перебування в Росії.
За словами представника організації Юлії Верещагіної, з кінця лютого за допомогою на гарячу лінію звернулися 180 біженців, розміщених у 23 регіонах Росії. Усі вони не могли отримати АРВ-терапію чи не знали, як це зробити.
Третина з них, за словами пані Верещагіної, звернулися до «Пацієнтського контролю» повторно. Це означає, що за місяць вони не встигли або не знайшли можливість оформити статус тимчасового притулку чи громадянство. Або побоялися це робити», - сказала вона.
Зазначимо, відповідно до постанови уряду РФ від 6 березня 2022 року, громадянам України, ДНР, ЛНР та особам без громадянства, які вимушено залишили ці території, медичну допомогу, включаючи лікарську терапію, в РФ мають надавати безкоштовно. Людям з ВІЛ для цього потрібно отримати дозвіл на тимчасове проживання (РВП; передбачає подальшу відмову від наявного громадянства) або тимчасовий притулок (ВУ; видається на рік і не передбачає подальшої відмови від громадянства). Крім того, згідно з указом Володимира Путіна, з 11 липня 2022 року громадяни України, ДНР та ЛНР, а також особи без громадянства, які постійно проживають на цих територіях, мають право набути російське громадянства у спрощеному порядку. На сайті МВС уточнюється, що для цього необхідний «мінімальний пакет документів»: паспорт, документи, що підтверджують відсутність захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих, сертифікат про відсутність ВІЛ та міграційну картку.
Водночас чинний закон «Про попередження поширення в РФ захворювання, яке викликається вірусом імунодефіциту людини» забороняє іноземним громадянам з ВІЛ в'їзд до Росії, їхнє тимчасове перебування та проживання. Якщо в іноземців, які пройшли тестування (не на умовах анонімності), виявлено ВІЛ-інфекцію, Росспоживнагляд виносить рішення про небажаність їхнього перебування на території країни. Залишитися можуть тільки ті, хто має родичів-громадян РФ (батьки, повнолітні діти, чоловік чи дружина).
За словами Юлії Верещагіної, біженці з Донбасу та решти України, побоюючись депортації, або залишаються без лікування, або повертаються туди, звідки прибули.