Біженці з України з паспортами інших країн зможуть залишитись у Нідерландах

Притулок для цих людей це не політичне питання.

Біженці з України з паспортами інших країн зможуть залишитись у Нідерландах

Центральне агентство Нідерландів з прийому біженців (COA) закликало тимчасовий уряд ухвалити новий закон про розподіл осіб, які шукають притулку, після того, як громадяни третіх країн, які прибули з України, зберегли право залишитися в країні. Оскільки уряд має повернутися до роботи у вівторок, 5 вересня, COA попросив депутатів зайнятися цим, навіть незважаючи на те, що уряд пішов у відставку.

"Притулок для людей - це не політичне питання", - заявив у своїй заяві голова правління COA Майло Шенмейкер. "Це просто юридичне зобов'язання, яке Нідерланди повинні виконати, і на даний момент у нас, на жаль, немає достатньої кількості довгострокових місць достатньої якості", - додав він.

На вихідних міністр з питань притулку Ерік ван дер Бург заявив, що люди, які мали посвідку на проживання в Україні, але не були громадянами України і які приїхали до Нідерландів як біженці, можуть поки що залишитися. Уряд раніше заявив, що ця група біженців має залишити країну до 4 вересня.

Але прискорено винесений вердикт Державної ради показав, що одного з цих біженців не потрібно надсилати, що потенційно створює прецедент для інших людей.