Біженці з України зіткнулися з проблемою у Британії через власні машини

Українці, які прибули на своїх авто, вирішують, чи повертати їм машини назад на батьківщину або витрачати тисячі фунтів стерлінгів для їх легалізації у Великій Британії.

Біженці з України зіткнулися з проблемою у Британії через власні машини

Українські біженці, які перебувають у Британії, опинилися перед "смертельним вибором" через бюрократичну тяганину місцевої влади, пов'язану з реєстрацією ввезених автомобілів. Про це повідомляє видання Express.

Так, громадяни, які прибули на своїх авто, вирішують, чи повертати їм машини назад на батьківщину або витрачати тисячі фунтів стерлінгів для їх легалізації у Великій Британії.

Українка Тетяна Архіпова зізналася, що повернула машину назад до України. Спочатку їй обіцяли тимчасовий дозвіл на в'їзд автомобілем терміном на три роки. Але пізніше жінці повідомили, що це помилка, оскільки дозвіл діє лише півроку, і що їй необхідно зробити перереєстрацію, яка передбачає приведення її машини до британських стандартів. Для цього потрібно було за велику суму поміняти фари та протитуманні ліхтарі. Крім того, ніхто не знає, як повернути машину до України після зміни реєстрації на британську. У результаті жінка повернула авто на батьківщину, після чого приїхала до Британії автомобілем чоловіка на "новий" шестимісячний термін.

Все це обурило місцевих активістів, які зажадали такого ж ставлення до біженців, як до інших тимчасових резидентів, яким не потрібно перереєструвати транспортні засоби. Згідно з опитуваннями, проведеними серед українських біженців, багатьом із них довелося самостійно модифікувати свої автомобілі під місцеві стандарти, за що довелося платити "сотні чи тисячі фунтів стерлінгів".