Біженцям буде легше отримати посвідку на проживання у Німеччині

Імміграційна реформа передбачає лібералізацію у трьох сферах.

Біженцям буде легше отримати посвідку на проживання у Німеччині

У Німеччині реформують імміграційне законодавство. Деякі біженці, яким було відмовлено у притулку, матимуть шанс отрмати посвідку на проживання, повідомляє DW.

Імміграційна реформа передбачає лібералізацію у трьох сферах.

Іноземці, які давно живуть у цій країні, зможуть отримати громадянство ФРН простіше та швидше. Для тих громадян із "третіх країн" (країни, які не належать до ЄС або прирівняні до них), хто прагне легально приїхати на роботу до Німеччини, також знижують вимоги. А біженці, які перебувають у Німеччині, отримали відмову в притулку, але ще не вислані з країни, зможуть отримати посвідку на постійне проживання.

Реформа розпочалася саме з біженців. 2 грудня німецький бундестаг ухвалив закон "Шанси на ПМП".

За даними МВС Німеччини, у країні перебуває приблизно 250 тисяч біженців, яким хоч і було відмовлено у наданні притулку, але депортувати їх не вдається з різних причин.

Зазначається, що шанс на ПМП не надаватимуть тим біженцям, які мали проблеми із законом або приховували свої персональні дані.

Німецький бізнес просить бундестаг поспішити з реалізацією реформи щодо трудових мігрантів. Сьогодні німецькому ринку праці потрібно приблизно 400 тисяч імпортних працівників на рік.

Відповідно до схваленого урядом плану, щодо залучення до країни працівників, вимоги до іноземців із "третіх країн" будуть значно нижчими, ніж існуючі зараз.