Близько 10% українців заявляють, що їхнє житло зруйноване чи пошкоджене через війну

39% власників пошкодженого житла вважають, що їхні будинки потрібно відновлювати якнайшвидше, 59% вважають, що слід дочекатися закінчення війни.

Близько 10% українців заявляють, що їхнє житло зруйноване чи пошкоджене через війну

Під час соцопитування 10% респондентів заявили, що їхнє житло було зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії РФ в Україні. Про це повідомив директор Соціологічної групи Рейтинг Олексій Антипович, повідомляє Укрінформ.

"Ми бачимо, що лише два відсотки кажуть, що їхнє житло зруйноване, але ще вісім відсотків кажуть, що їхнє житло пошкоджене. Тобто загалом десять відсотків мають пошкодження чи руйнування житла. Це величезна цифра. І ще п'ять відсотків не знають, немає інформації, в якому стані їхнє житло, бо вони поїхали та не повертаються на свої території", - сказав Антипович.

Як зазначив соціолог, прогнози невтішні.

"І якщо кожен шостий українець має житло у зоні бойових дій, то уявіть собі, що буде після закінчення війни, коли українці дізнаються, приїдуть, повернуться, побачать, коли закінчиться ця війна, скільки ще буде злочинів", - зазначив соціолог.

Найбільша кількість людей, які відповідають, що їхнє житло зруйновано, – мешканці населених пунктів із зони бойових дій.

Згідно з результатами дослідження, серед тих, хто втратив житло, 18% вже подали заяву про пошкодження у додатку Дія, 16% - до правоохоронних органів, 15% - до інших державних інституцій, 67% - поки не подавали заяви.

39% власників пошкодженого житла вважають, що їхні будинки потрібно відновлювати якнайшвидше, 59% вважають, що спочатку слід дочекатися закінчення війни.

58% тих, хто втратив житло, планують залучати для відновлення насамперед свої власні кошти, 27% розраховують відновити будинок за державні кошти, 12% - за кошти міжнародних організацій, 9% - за кошти волонтерів, по 7% - на кошти родичів або благодійних фондів.

Нагадаємо, через портал та додаток Дія було подано 275,7 тис. заявок про пошкоджене чи зруйноване російськими військами житло.