Близько 50 тисяч громадян України щомісяця виїжджають за кордон та не повертаються

Люди поступово інтегруються за кордоном.

Близько 50 тисяч громадян України щомісяця виїжджають за кордон та не повертаються

Аналітик "Громадянської мережі "ОПОРА" Андрій Савчук стверджує, що близько 40-50 тисяч громадян України щомісяця виїжджають за кордон і не повертаються. Про це повідомляє "Суспільне".

Посилаючись на результати опитування ООН, він сказав, що у 65% громадян за кордоном є плани щодо повернення, але тільки 12% з них планують це в наступні 3 місяці.

"Тобто люди поступово інтегруються за кордоном. І тому, чим довше триватиме війна, тим важче буде повертати українців додому", – заявив він.

За словами аналітика, частина українців, котрі, наприклад, виїхали до Польщі, мігрують далі в інші країни. Це вказує на наявність складних демографічних викликів для нашої країни найближчі 1-2 роки.

Савчук стверджує, що мотивацією для повернення українців можуть стати безпека, сприятлива соціально-економічна ситуація та гуманітарні чинники.

"Ми бачили, що люди поверталися, щоб віддавати своїх дітей в укр. школи, коли школи готували до навчального року. Це серйозний фактор, щоб люди поверталися. Безпека залишається пріоритетом для українців, і навіть скасування пільг не змусило проміняти це на життя та здоров'я своє та своїх рідних", – йдеться у повідомленні.