Болгарія переселить українців з готелів, ті збираються протестувати

Всі, хто потребує захисту, будуть розміщені в державних пансіонатах.

Болгарія переселить українців з готелів, ті збираються протестувати

Болгарія продовжить програму розміщення українських біженців, але їх переселять із готелів до державних приміщень. Про це заявив глава МВС Іван Демерджієв на брифінгу в місцевому уряді, передають болгарські ЗМІ.

«Ми передбачили для цього необхідні місця та можливості. До середини місяця буде надано 15-денний термін для того, щоб люди, які мешкають у готелях, були переселені у відповідні місця», - сказав міністр.

Міністр туризму Ільїн Димитров у свою чергу заявив, що фінансові ресурси, які виділяє Болгарія, значні навіть у порівнянні з іншими країнами-членами ЄС. На даний момент виплачено майже 523 млн левів, з яких 200 млн левів за рахунок бюджету та близько 300 млн левів – у рамках європейських програм та фондів, пояснив він.

«Важливо усвідомлювати наші можливості. Ми нікого не залишаємо на вулиці, всі, хто потребує захисту, будуть розміщені в державних пансіонатах і турбота про них продовжиться. Хочу щиро подякувати готельєрам, які відкрили свої готелі під час першої хвилі, тоді були неясності, але вони все ж таки пішли на цей ризик», — сказав Димитров.

Міністр запевнив, що всі кошти готельєрам буде виплачено - до кінця цього тижня будуть зараховані всі безперечні платежі, які держава нарахувала до кінця вересня. Протягом 15 днів готельєри зможуть подати скарги, і кожну з них буде розглянуто.

Тим часом на завтра українські біженці готують акції протесту на Чорноморському узбережжі Болгарії через закінчення терміну дії програми їх розміщення в місцевих готелях.

На південному узбережжі Чорного моря в Болгарії в готелях та туристичних базах зараз проживає понад 11,5 тисячі українських біженців.

1 листопада мешканці готелів збираються протестувати в центрі міста Слинчев-Бряг, яке є найбільшим морським курортом регіону.