Британський регіон витратить 4 мільйони фунтів на покупку будинків для українських біженців

Втім, багато хто вважає, що такого рішення все ще недостатньо.

Британський регіон витратить 4 мільйони фунтів на покупку будинків для українських біженців

Українським біженцям, які опинилися без даху над головою в британському графстві Вілтшир, купують будинки, щоб ті не опинилися на вулиці, пише BBC.

Рада Уілтшира заявила, що витратить близько 4 мільйонів фунтів стерлінгів з виділеного регіону державного фінансування на купівлю нерухомості, яку потім здасть в оренду біженцям.

Це сталося після того, як виникли побоювання, що багато людей, які погодилися прийняти тут біженців шість місяців тому, не захочуть і надалі розміщувати українців.

Лідер Ради Річард Клевер сказав, що він використовує фінансування «інноваційним чином», щоб допомогти біженцям.

Цього року рада отримала від уряду 5,9 млн. фунтів стерлінгів для українських біженців, які приїхали до Великобританії після вторгнення Росії в лютому. З цієї суми було витрачено 1,1 мільйонів фунтів стерлінгів.

Гроші, що залишилися, будуть вкладені в Stone Circle Housing Company — фірму, створену радою для покупки житла для мешканців графства.

Втім, багато хто вважає, що такого рішення все ще недостатньо. Потрібні місяці, щоб купити енну кількість будинків, а криза з розміщенням українців є вже зараз.

«У нас зараз потенційно 879 біженців, які потребують житла. Крім того, ми не знаємо, де будуть ці нові будинки. Малоймовірно, що вони будуть поруч із тими місцями, де ці люди влаштувалися на роботу», - зауважила радник Рут Хопкінсон, яка сама розміщує у себе вдома українців.

В даний час 879 біженців живуть у 377 сім'ях Вілтшира.

Директор Stone Circle та лідер місцевих ліберал-демократів Ян Торн додав, що середня ціна будинку у Вілтширі становить 200 000–250 000 фунтів стерлінгів.

«Якщо у нас є близько 4 мільйонів фунтів стерлінгів, ми можемо купити лише близько 16 будинків, що є досить невеликою кількістю з огляду на кількість українських сімей і те, що досить багато господарів вирішили, що вони не продовжуватимуть розміщувати українців», - зазначив він. .