Частина українських біженців у Нідерландах втратить право на проживання

4 вересня закінчується термін дії права українських резидентів із третіх країн на проживання та роботу.

Частина українських біженців у Нідерландах втратить право на проживання

Понад 2 000 біженців з України, які приїхали до Нідерландів після початку війни та не є голландськими громадянами, втратять право на перебування в цій країні 4 вересня, повідомив портал NOS.

Після того як Росія розпочала велику війну проти України, до Нідерландів приїхали не лише українці, які рятувалися від бомбардувань, а й громадяни інших країн, переважно з Африки, які перебували в Україні.

За повідомленнями голландських ЗМІ, у перші місяці після російського вторгнення були зафіксовані випадки, коли біженці — громадяни африканських країн — фальсифікували українські документи, щоб отримати права, якими користуються українці, які тікають від війни.

За даними NOS, одного разу у пункті прийому біженців на центральному вокзалі Амстердама було зареєстровано більше «африканських українців», ніж українців.

Тоді голландський уряд вирішив, що 4 вересня закінчується термін дії права українських резидентів із третіх країн на проживання та роботу. Це означає, що вони повинні залишити Нідерланди або подати звичайну заяву про надання притулку.