Через нестачу українців на чеські поля вирушать македонці та молдавани

Хочуть залучити до 1 000 додаткових працівників на рік.

Через нестачу українців на чеські поля вирушать македонці та молдавани

Окрім українців, з наступного року спеціальні робочі візи для роботи у чеському сільському господарстві зможуть отримати громадяни Боснії та Герцеговини, Молдови, Грузії та Північної Македонії. Це дозволить залучити на місцеві поля до 1000 додаткових працівників на рік.

Це випливає з проекту ухвали, підготовленої для обговорення в уряді Чехії. Досі з такими візами могли приїжджати лише працівники з України. Але після вторгнення Росії до нашої країни це джерело дешевої робочої сили припинилося.

Робітників замінили біженці, але це переважно жінки. "За низкою професій, які потребують досвіду, спеціальної кваліфікації чи фізично важкої роботи, давно затребувані позиції не можуть бути заповнені", - заявили у Міністерстві сільського господарства.

У зв'язку з цим було запропоновано поширити дію термінових віз на зазначені країни. Щорічно з кожної з них може прибувати до 250 працівників. "Ці країни не загрожують безпеці Чеської Республіки", - заявили в міністерстві.

Продовження візи фактично вже вирішено наперед, оскільки, як зазначається в матеріалі, уряд раніше погодився збільшити квоту на ці робочі місця з 1 500 до 2 500 на рік.

Це не перший подібний крок місцевого уряду цього року. Міністерство внутрішніх справ раніше направило проект ухвали, в якому передбачено збільшення квоти для Філіппін майже вдвічі - до 10 300.