Чеський омбудсмен закликає українців звертатися до нього із проблемами

Українці не надто часто звертаються до омбудсмена.

Чеський омбудсмен закликає українців звертатися до нього із проблемами

Чеський громадський захисник прав людини (омбудсмен) Станіслав Кржечек закликає українців не соромитися звертатися до нього зі своїми проблемами. Він пропонує їм допомогу у їхньому вирішенні. Про це омбудсмен повідомив на своєму сайті.

За його словами, українці не надто часто звертаються до омбудсмена. Вони часто навіть не знають, що чеський громадський захисник прав існує, працює і може їм допомогти.

«Омбудсмен тут для всіх. Ми хочемо, щоб навіть ті, хто приїжджає з України, знали, що вони можуть звернутися за допомогою в тих же сферах, як і громадяни Чехії. Тому зараз ми створили інформаційну листівку, де чеською, українською та російською мовами коротко описано, що омбудсмен може допомогти українцям. Ми будемо раді, якщо українці звернуться до нас», – сказав Кржечек.

Минулого тижня омбудсмен заявив, що минулого року до нього надійшло 120 заяв, пов’язаних із наслідками війни Росії проти України. Цього року їх стало менше, кілька десятків. За його словами, значна частина ініціатив стосується, наприклад, проблем із тимчасовим захистом, наприклад скасування тимчасового захисту, або неможливості змінити країну тимчасового захисту. Частими також є заяви щодо виплат грошової гуманітарної допомоги. Вони стосуються затримок у виплаті або, можливо, недостатніх інструкцій щодо умов отримання цього виду соціальної допомоги. Також українці зверталися до омбудсмена щодо допомоги солідарним домогосподарствам. Зокрема була проблема з тим, що інакше, ніж у електронному вигляді, заяву подати було неможливо.

«Коли новоприбулі з України описують свої конкретні проблеми у своїх петиціях, ми можемо допомогти їм у їхніх окремих випадках. Наприклад, почати переговори із відповідними органами. Так само індивідуальні петиції допоможуть нам краще аргументувати, наприклад, коли коментують правові норми, які стосуватимуться біженців. Таким чином ми взяли участь у коментуванні всіх версій пакету законів Lex Ukrаjina. Якщо до нас звернеться більше людей із подібною проблемою, ми можемо виявити, що це системна проблема. Ми можемо вирішити її комплексно», – зазначив омбудсмен.