Чеський уряд можливо продовжить сплачувати за житло за біженців

Виплати мали тривати до кінця березня, але чеський уряд у середу хоче продовжити.

Чеський уряд можливо продовжить сплачувати за житло за біженців

Чеський уряд збирається продовжити до кінця червня цього року виплачувати внески на солідарні домогосподарства власникам або розпорядникам житла, які розмістили у себе біженців безкоштовно або за сплату лише за комунальні послуги. Раніше уряд збирався припинити виплати цієї допомоги наприкінці березня, але нині перегляне терміни.Термін виплат уряд збирається продовжити ще на чверть року, повідомляє ЧТК.

Таким чином, цей вид підтримки має тривати до кінця червня цього року. Правила його отримання та розмір, швидше за все, не змінюватимуться. Постанову про продовження солідарних виплат уряд збирається затвердити в середу, 22 березня.

Міністерство праці й соціальних справ підрахувало витрати за чверть року на розміщення 48 тисяч новоприбулих біженців з України. Видатки з чеського бюджету до червня цього року становитимуть півмільярда чеських крон.

Центр зайнятості почав перевірку заяв через можливу підозру в шахрайстві. Тому багатьом заявникам доводиться особисто йти до відділень з документами.

За даними чеського Мінпраці, у зв’язку з тим, що війна Росії проти України не припиняється, необхідність розміщення біженців залишається. Урядовці зазначають в документах, що проживання в домогосподарствах є вигідним, сприяє адаптації та інтеграції біженців. Також наголошують на розосередженні їх по всій країні. Також це сприяє скороченню видатків із бюджетів на забезпечення масового розміщення.

Виплати внесків на солідарні домогосподарства запроваджено минулого року законами Lex Ukrajina, встановлення розміру допомоги регулює уряд окремою постановою. Цей вид соціальної допомоги виплачується тим, хто надав житло біженцям з України. Житло при цьому повинне дотримуватися необхідних стандартів — наявності місця для відпочинку, для приготування їжі та особистої гігієни, мати туалет і доступ до питної води.

Держава дотує витрати орендодавців, якщо вони поселяють біженців на термін не менше 16 днів на місяць. На житло для одного біженця, розміщеного в окремій квартирі, чеська держава сплачує 5000 чеських крон, на двох – 9000 крон, на трьох – 12 000 крон, на чотирьох – 14 000 крон і на п’ять і більше осіб – 15 000 чеських крон.

Якщо біженці проживають в одному домогосподарстві разом із власниками, то вони отримують 3000 чеських крон на місяць на особу, але максимум 9000 крон на місяць.

Солідарні виплати доступні і для тих надавачів житла, у якому біженці самостійно сплачують за газ та електроенергію.