Чехи – за припинення війни в Україні, навіть ціною втрати територій

61% респондентів висловилися проти переговорів щодо вступу України в ЄС.

Чехи – за припинення війни в Україні, навіть ціною втрати територій

Приблизно дві третини чехів підтримали б негайне припинення війни в Україні, навіть ціною територіальних втрат на користь Росії, показало опитування, проведене в березні агентством STEM. Результати опитування були представлені депутатам парламенту Чехії – членам комітету з оборони. При цьому частка прихильників термінового закінчення війни порівняно із січнем дещо знизилася.

На думку 65% респондентів, Чехія має прагнути швидкого припинення війни в Україні, навіть якщо це означатиме, що в Росії залишаться деякі окуповані території. Порівняно з січнем, частка тих, хто дотримується такої думки, знизилася на 4%. У вересні минулого року частка людей, які підтримують швидке закінчення війни, становила 62%, а у червні минулого року – 64%.

Перебування українських біженців у Чехії підтримали у березні 2024 р. 55% респондентів, у січні їх було на два відсотки менше. Частка чехів, які виступають за перебування в країні біженців, незмінно перевищувала половину населення: у вересні 2023 р. – 51%, а у червні минулого року – 56%.

Опитування показало, що з можливих видів допомоги Україні чехи найчастіше віддають пріоритет гуманітарній допомозі та різним видам відновлення інфраструктури. Антиросійські санкції підтримали 64%, а скорочення імпорту російського газу та нафти до Євросоюзу – 51%.

При цьому, за даними березневого опитування, 54% чехів не погоджуються з поставками озброєння та військової техніки в Україну, а у випадку з бойовими літаками – 57%. 61% респондентів висловилися проти переговорів щодо вступу України в ЄС.

Дослідники також ставили питання щодо ролі сил НАТО у війні в Україні. Більше половини чехів висловилися за обмін розвідувальною інформацією (62%) та розміщення сил НАТО біля кордонів України (58%) та кордонів Росії (57%). Щодо підготовки українських солдатів чеське суспільство розділилося рівно навпіл, а 82% виступили проти прямої участі сил НАТО у війні з Росією на території України.