Чехи зібрали гроші на новий “подарунок для Путіна”

Мета одна: закрити небо над Україною.

Чехи зібрали гроші на новий “подарунок для Путіна”

Чеські волонтери закуплять для Збройних Сил України 15 зенітних комплексів Viktor. Мета одна: закрити небо над Україною. Гроші на ЗРК збирали звичайні люди. І масштаби допомоги вражають. 22 тисячі чехів пожертвували 90 000 000 чеських крон.

ЗРК Viktor – модифікований всюдихід Toyota, який оснащено кулеметами. Він здатний ефективно захищати стратегічні та цивільні об’єкти від нальотів безпілотників та бомбардування з повітря. Це важливо для України, оскільки росіяни не припиняють нищити інфраструктуру, руйнувати житлові квартали та вбивати мирне населення. Закупити зенітні комплекси для ЗСУ – чергова ініціатива чеських волонтерів «Подарунок для путіна» – Dárek pro Putina.

Чехи зібрали 90 мільйонів чеських крон (понад 3,5 млн доларів). Саме стільки треба на 15 мобільних комплексів чеського виробництва. Вони мають міцну конструкцію та хорошу точність стрільби.

Фахівці описують характеристики ЗРК Viktor: ефективна дальність стрільби становить понад 2 кілометри. Зброя оснащена денним і нічним зенітним прицілом, а також прицілом для стрільби прямим наведенням по наземних цілях.