Чехів, які воюють за Україну, не каратимуть за службу в іноземній армії

На початку березня глава уряду домовився з президентом, що людям, які вирушать воювати за Україну, можна гарантувати безкарність через аболіцію.

Чехів, які воюють за Україну, не каратимуть за службу в іноземній армії

Чеські добровольці, які допомагали українським збройним силам у боротьбі з російською агресією, діяли на користь Чеської Республіки та її безпеки, вважають у Комітеті Сенату Чехії з оборони. Комітет у вівторок дійшов одностайної думки з цього питання, відреагувавши таким чином на десятки кримінальних справ, пов'язаних із чехами, які служать в українській, тобто іноземній, армії, наголосив сенатор Вацлав Ласка, якого цитує Радіо Прага.

«Громадяни Чехії, які воювали на боці ЗСУ або її підрозділів територіальної оборони, діяли на користь Чехії та її безпеки відповідно до її громадського порядку», — сказав, зокрема, Ласка. За його словами, це «політична декларація, яку правоохоронні органи можуть брати до уваги».

Як повідомив сенатор, підхід окремих прокурорів до розгляду таких справ відрізняється один від одного. У деяких випадках процес перевірки було відкладено, а в інших може бути висунуто звинувачення, яке може бути зупинено за розпорядженням президента Мілоша Земана та прем'єр-міністра Петра Фіали.

На початку березня глава уряду домовився з президентом, що людям, які вирушать воювати за Україну, можна гарантувати безкарність через аболіцію. Мілош Земан тоді заявив, що неможливо надати колективну можливість вирушити воювати за кордон, а з огляду на кількість заяв неможливо і надавати дозвіл заявникам в індивідуальному порядку. На той час у Празький Град звернулося близько 300 осіб, які просили у плані виключення дозволити їм вступити до лав службовців іноземної армії.