Чехія, Австрія та Польща запроваджують контроль на кордоні зі Словаччиною

Це пов'язано зі зростанням числа нелегальних мігрантів.

Чехія, Австрія та Польща запроваджують контроль на кордоні зі Словаччиною

Влада Чехії, Австрії та Польщі оголосила про запровадження контролю на своїх державних кордонах зі Словаччиною у зв'язку зі зростанням нелегальної міграції.

Міністерство внутрішніх справ Чехії оголосило, що вибіркові перевірки на всьому кордоні зі Словаччиною розпочнуться сьогодні опівночі, тобто в ніч проти 4 жовтня. Вони проводитимуться щонайменше до 13 жовтня.

Таке ж рішення ухвалила і влада Австрії. За словами міністра внутрішніх справ цієї країни Герхарда Карнера, посилені заходи почнуть діяти в ніч на 4 жовтня і триватимуть щонайменше десять днів.

Польща також запровадить тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною на десять днів, заявив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Каміньський. Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький попередив, що Варшава має намір запровадити контроль транспортних засобів на прикордонних переходах зі Словаччиною через зростання нелегальної міграції.

Ці країни вже вживали аналогічних заходів — з кінця вересня 2022 року до початку лютого 2023 року перевірки на прикордонних пунктах проводила влада Австрії та Чехії. Вони також були пов'язані зі зростанням кількості нелегальних мігрантів, які в'їжджали на територію Євросоюзу через Угорщину та Словаччину.