Чехія не зможе видавати українців для мобілізації

Такий запит суперечитиме чеському законодавству.

Чехія не зможе видавати українців для мобілізації

Запит України про екстрадицію біженців, які ховаються в Чехії від мобілізації, швидше за все, не пройде офіційними каналами. Про це повідомили у чеському Мін'юсті.

Згідно з повідомленням, такий запит суперечитиме чеському законодавству й міністр юстиції Павло Блажек не зможе його підписати. Зазначається, що договори про екстрадицію, за чеським законодавством, не поширюються на злочини воєнного чи політичного характеру. Більше того, видача біженців проблематична сама по собі, незалежно від скоєного злочину, а отже, Прага не може видавати втікачів Україні чи будь-якій іншій державі.

За словами речника Міністерства юстиції Чехії Володимира Ржепки, злочини, пов'язані з ухиленням від служби «мають військовий характер і не підпадають під категорію так званих екстрадиційних злочинів, тому міжнародні договори про екстрадицію на них не поширюються». При цьому він зазначив, що рішення про екстрадицію у кожному конкретному випадку має ухвалювати суд.

"Компетентний суд, швидше за все, визнає екстрадицію неприйнятною, якщо в конкретному випадку йдеться про злочин виключно військового характеру і міністр юстиції не може дати дозволу на екстрадицію", - додав він.