Чехія посилить правила реєстрації автомобілів українських біженців

Обов'язок реєстрації буде поширений і на автомобілі тих українських біженців, які перебувають під тимчасовим захистом.

Чехія посилить правила реєстрації автомобілів українських біженців

Чеська держава готується посилити правила реєстрації українських автомобілів у цій країні. Це обґрунтовується як питанням безпеки руху на дорогах, так і зміною майнового стану біженців.

«Ми готуємо реєстрацію українських автомобілів у Міністерстві транспорту, тому що якщо криза не закінчиться, нам потрібно бути впевненими в технічному стані транспортних засобів», — сказав міністр внутрішніх справ Віт Ракушан, передає novinky.cz.

"Ми можемо підтвердити, що підготовка системи реєстрації цих автомобілів знаходиться на стадії обговорення", - повідомив прес-секретар Міністерства транспорту Франтішек Ємелька. Система буде запроваджена вже цього року. Реєстрація також дасть змогу більш ефективно накладати штрафи за перевищення швидкості за допомогою автоматичних радарів.

Зараз потрібно реєструвати український автомобіль, якщо він перебуває в експлуатації більше половини календарного року. Однак це стосується лише українців, які отримали притулок чи ПМЖ. При цьому переважна більшість військових біженців з України зараз перебувають у Чехії під тимчасовим захистом. У цьому випадку автомобіль сприймається як транспортний засіб, що бере участь у міжнародному русі, якому не потрібно проходити регулярний техогляд.

За логікою МВС, обов'язок реєстрації має бути поширеним і на автомобілі українських біженців, які перебувають під тимчасовим захистом. Українським водіям також дозволено керувати автомобілями в Чехії зі своїми національними водійськими правами, якщо вони не отримали посвідки на проживання терміном більше одного року.

За оцінками Чеської асоціації страховиків (ČKP), наразі в Чехії налічується близько 34 000 застрахованих та 4 000 незастрахованих автомобілів з України.