Чехія продовжила програму підготовки українських військових

Країна наближає закінчення війни та настання довгоочікуваного миру.

Чехія продовжила програму підготовки українських військових

Сенат Чехії продовжив дію мандату на проведення бойової підготовки українських військовослужбовців до кінця 2024 року. Водночас Верхня палата задовольнила пропозицію кабінету міністрів і протягом наступного року продовжила терміни здійснення більшості закордонних місій чеських збройних сил.

Міністр оборони Яна Чорнохова заявила, що її пріоритетом є забезпечення умов для продовження підготовки солдатів з України, яка протистоїть російській агресії. Глава відомства впевнена, що ця діяльність чеської сторони наближає закінчення війни та настання довгоочікуваного миру.

Підтримана Сенатом урядова пропозиція є підставою для перебування в Чехії не лише українських солдатів, а й військовослужбовців із країн Євросоюзу та НАТО. Згідно з встановленими правилами, кількість військовослужбовців іноземних армій на території Чехії не перевищить 800 осіб, як це було цього року. Документом передбачено, що військовослужбовці Чехії зможуть проходити навчання під керівництвом інструкторів з країн-членів НАТО.