Чи можуть українці отримати прихисток у Німеччині після іншої країни

Рішення щодо того, приймати або відхиляти переселенців, базується на розсуді окремого чиновника.

Чи можуть українці отримати прихисток у Німеччині після іншої країни

Українські біженці продовжують обирати Німеччину як найбільш популярну країну для міграції завдяки сильній соціальній підтримці. Наразі на території ФРН перебувають понад мільйон переселенців, які змушені були покинути України через війну. 

Для того, щоб знаходитися на території Німеччині та отримувати соціальну й фінансову підтримку від держави, біженцям необхідно оформлювати тимчасовий захист. Але чи нададуть у Німеччині прихисток тим, хто вже скористався тимчасовим захистом в іншій країні ЄС?

За даними німецько-української асоціації "Ukrainian Future", у ФРН передбачено можливість надання захисту для тих, хто вже скористався тимчасовим захистом в іншій країні. 

Зокрема, як повідомляє міграційна служба Німеччини (BAMF), рішення щодо того, чи приймати або відхиляти переселенців базується на розсуді окремого чиновника, який здійснює перевірку документів.

"Ukrainian Future" радить біженцям отримати письмову відмову від захисту в іншій країні ЄС, хоча це не гарантує успішного процесу отримання захисту в Німеччині.