Чи можуть вручити повістку військовозобов'язаному за кордоном

Пояснення дав юрист.

Чи можуть вручити повістку військовозобов'язаному за кордоном

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні запроваджена загальна мобілізація та воєнний стан. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки.

Відповідно до постанови Кабміну №1487, затверджений Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Юрист з адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів «24 каналу», чи можуть за кордоном вручити повістку українцю.

За словами експерта, у постанові прописано, що з початку 2023 року, консульські установи повинні виконувати деякі обов'язки щодо українців призовного віку, які перебувають за кордоном.

Серед цих обов'язків є такі пункти:

  • інформування про мобілізацію в Україні;
  • сприяння поверненню військовозобов'язаних в Україну під час воєнного стану;
  • повідомлення про включення або виключення з консульського обліку осіб призовного віку серед українців протягом семи днів;
  • ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які знаходяться на тимчасовому консульському обліку.

Юрчак наголосив, що консульські установи не мають повноважень щодо роздачі повісток за кордоном. Тому чоловікам, які перебувають за кордоном, не можуть вручити повістку.

 «Представники дипломатичних установ не можуть видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, що проживають за кордоном. Новим порядком повноваження дипустанов зводяться виключно до ведення обліку військовозобов'язаних та інформування про це відповідних органів в Україні, а тому нововведення в законодавстві ніяк не впливають на осіб, які перебувають за кордоном», – сказав адвокат.