Чи вручатимуть повістки українцям за кордоном

ТЦК не має  юрисдикції за межами країни.

Чи вручатимуть повістки українцям за кордоном

ТЦК не має юрисдикції за кордоном. Відповідно, як пояснив нардеп Федір Вениславський, українці у консульствах не зможуть отримати повістку.

Військовозобов'язані українці до 16 липня мають оновити свої облікові дані. Це також стосується і громадян, які перебувають за кордоном, але повістки у консульствах не видаватимуть. Це ТСН пояснив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський.

"Ми не маємо механізму вручення повістки за кордоном, бо це вручають представники ТЦК СП. За кордоном, скажімо так, юрисдикція їх не поширюється", — розповів він.

В умовах військового стану консульські послуги у закордонних установах України надаватимуться лише громадянам чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які своєчасно оновили свої персональні дані.

Які послуги не обмежуватимуть

Водночас надання консульських послуг не буде обмежено, якщо людина оформлюватиме посвідчення для повернення в Україну. Також без обмежень надаватимуться консульські послуги, які стосуються дітей громадянина України, коли один з батьків є іноземцем або людиною без громадянства. Окрім того, проведення консульських дій за заявами українців, які перебувають під арештом, були затримані або позбавлені волі за межами України також не обмежуватиметься.