- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Циганські організації попросили у Володимира Зеленського захисту від українських біженців
На їхню думку, Володимир Зеленський має наголосити, як важливо поважати різноманітність.
Європейська мережа циганських організацій ERGO Network та українська циганська організація ICO Roma Women Fund «Chiricli» звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням закликати українських біженців поважати різноманіття та утримуватись від насильства, повідомляє інформагентство ČTK.
Заява, опублікована 7 липня на чеському сайті Romea.cz, стала реакцією організацій на два нещодавні напади на циган у Чеській Республіці. Активісти закликають чеську поліцію та МВС оперативно притягнути до відповідальності винних у нападах.
У червні 32023 року молодий циган загинув після інциденту на фестивалі феєрверків у Брно. За непідтвердженою інформацією, нападник був українцем. Поліція повідомляє лише, що це був іноземець, який затриманий і перебуває за ґратами.
Минулими вихідними в Пардубиці в ході конфлікту, який спалахнув між циганами і трьома імовірно українцями, легке поранення обличчя отримав молодий циган. Обидва випадки викликали напруженість у циганській діаспорі, що вилилося в протестні демонстрації.
«Мережа ERGO та ГО Фонд циганських жінок Chiricli закликають чеську поліцію та Міністерство внутрішніх справ розпочати швидке, ефективне та неупереджене розслідування цих злочинів та вжити заходів для запобігання подібним інцидентам у майбутньому», – йдеться у повідомленні організації.
У зв'язку з візитом до Праги президента України, що відбувся 6 та 7 липня, циганські організації закликали Володимира Зеленського звернутися до всіх українських біженців із закликом жити у соціальній гармонії та толерантності. На їхню думку, Володимир Зеленський має наголосити, як важливо поважати різноманітність та утримуватися від злочинних та насильницьких дій.
Організації також вказують на дискримінацію циган-біженців із України. За їхніми словами, приймаючі країни, у тому числі Чехія, ставляться до етнічних українців інакше, ніж до біженців з числа ромської меншини в Україні. «Ці біженці часто розглядаються як «цигани-мігранти», а не як біженці, і тому їм відмовляють у рівній допомозі та підтримці», – вважають автори заяви.