- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Corriere dela sera: Київ створює «долину дронів» разом з Польщею та США – інноваційну лабораторію для сучасної війни
Вашингтон, Київ і Варшава створюють у Польщі «долину безпілотників» — регіональну лабораторію технологій та інновацій для сектора, який швидко розвивається. Про це пише італійське видання Corriere dela sera.
Вашингтон, Київ і Варшава створюють у Польщі «долину безпілотників» — регіональну лабораторію технологій та інновацій для сектора, який швидко розвивається, вартість якого вже становить 11 мільярдів доларів, а до 2028 року може досягти 17 мільярдів.
Про це пише італійське видання Corriere dela sera.
Основний вклад у розробку роблять військові, інвестори та галузеві підприємці, такі як Бернард Хадсон, колишній директор антитерористичного відділу ЦРУ, а нині генеральний директор Looking Glass – спеціалізованої компанії зі штату Вірджинія – яка організувала конференцію у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та українським посольством у США. Дослідження не обмежуватимуться лише безпілотниками, вчені займуться й програмним забезпеченням і технологіями, необхідними для розвідки, аналізу та інтеграції даних і для обробки інформації.
Російсько-український конфлікт показав ефективність безпілотників у сучасній війні, як у бою, так і в розвідці. Останній епізод стався кілька днів тому, коли росіяни повідомили про атаку безпілотника на військово-морську базу в Севастополі в Криму, де базується Чорноморський флот. За допомогою безпілотників – американських, таких як Swtichblade, чи турецьких Bayraktar Tb-2 – українці, безперечно, тримали острів Зміїний під тиском, нарешті зуміли вигнати загарбників. Також завдяки дронам ВСУ часто завдавали ударів у тилу ворога, вражаючи техніку, позиції, склади боєприпасів і навіть цілі на території Росії.
Завдяки безпілотним літальним апаратам — дистанційно пілотованим літальним апаратам — спротив розтягнув за допомогою НАТО «рибальську сітку», що тягнеться від Балтійського до Чорного моря і яка дозволяє стежити за ворогом, заздалегідь розуміючи ходи, вказівки, накази генералів армії. Навіть росіяни, особливо на цій останній фазі конфлікту, вдалися до розвідувальних безпілотників «Орлан 10», які використовуються для підтримки артилерійського вогню: це недорогі літаки, які долають оборону та допомагають коригувати ціль. Москва також звернулася до Ірану з проханням про безпілотники: Pasdaran спеціалізуються на цьому секторі, який зараз має вирішальне значення в звичайних і асиметричних конфліктах, але поки неясно, чи постачатимуть вони їх Кремлю.