Данія дозволить українцям залишатися до 2025 року

53% дорослих українців у Данії вже працюють.

Данія дозволить українцям залишатися до 2025 року

Українські біженці можуть жити і працювати в Данії до березня 2025 року. Про продовження дії спецзакону заявило Міністерство імміграції та інтеграції країни.

Хоча у Данії не застосовується директива ЄС про тимчасовий захист, більшість депутатів парламенту проголосували за підтримку аналогічних заходів, повідомляє tv2.dk.

На засіданні Ради ЄС 28 вересня країни домовилися продовжити тимчасовий захист для українських біженців. У міністерстві імміграції та інтеграції Данії заявили, що дію спецзакону, який дозволяє українцям працювати, навчатися та отримувати медичні послуги у цій країні, буде буде продовжено на один рік до березня 2025 року.

"Перспективи припинення варварської загарбницької війни в Україні поки що немає. Це абсолютно екстраординарна ситуація, і тому для нас теж єдино правильно продовжити спецзакон. Незважаючи на складне становище, багатьом українцям вдалося влаштуватися на роботу в цій країні Що, на мою думку, є дуже позитивним. Згодом розберемося, чи є потреба вносити зміни до спецзакону", – сказав міністр імміграції та інтеграції Кааре Дибвад Бек.

Національний інтеграційний барометр показує, що 53% дорослих українців у Данії вже працюють. Данські підприємці давно наполягали на продовженні дії спецзакону, бо інакше українські біженці мали залишити країну в березні 2024 року.

Спецзакон для українських біженців ухвалили в Данії 17 березня 2022 року. Відтоді дозвіл на тимчасове проживання отримали майже 40 тисяч втікачів від війни в Україні. Переважній більшості з них держава також виділила житло. Відмову у тимчасовому проживанні отримали 908 людей.

Днями Естонія підтримала продовження політики тимчасового захисту для українців до 2025 року. Про це йшлося в заяві парламентського комітету у справах ЄС. Продовження підтримки біженців обійдеться країні у 1,6 млн євро.

Раніше про продовження тимчасового захисту для українських біженців на півроку оголосили в Португалії та Греції.