Держдепартамент США розкритикував Ізраїль за ставлення до українських біженців

Ставлення до українських біженців робить їх потенційними жертвами торговців живим товаром.

Держдепартамент США розкритикував Ізраїль за ставлення до українських біженців

В опублікованому щорічному звіті Держдепартаменту США про боротьбу з торгівлею людьми йдеться про те, що уряд Ізраїлю все ще "не відповідає мінімальному стандарту" у цій сфері, і ставлення до українських біженців робить їх потенційними жертвами торговців живим товаром.

Ізраїль не надає українським біженцям офіційного статусу, натомість МВС оголосило у 2022 році, що припинить переслідування українських громадян, які в'їхали за туристичними візами та нелегально працюють у країні. “Така урядова політика стосовно біженців, які втекли від російської війни проти України та працюють за туристичними візами в Ізраїлі, підвищує їхню вразливість перед работоргівцями”, - йдеться у звіті Держдепартаменту.

Українські біженці, особливо жінки та дівчатка, включені у звіті до числа “найвразливіших груп” поряд з африканськими нелегальними мігрантами, палестинськими робітниками та людьми ЛГБТ-громади. Зазначається, що уряд Ізраїлю не веде моніторингу цих уразливих груп і вживає якихось заходів на їх захист лише з ініціативи неурядових організацій.