Десяткам тисяч українців у Чехії доведеться шукати нове житло

Кількість українських біженців, які почнуть шукати нове житло або переміщатися країною, оцінюється від 38 000 до 50 000 осіб.

Десяткам тисяч українців у Чехії доведеться шукати нове житло

З 1 липня для українських біженців зміняться умови забезпечення житлом. Документ Міністерства праці Чехії попереджає про можливу внутрішню міграцію, пише seznamzpravy.cz.

Мобілізувати можливості для екстреного розміщення та, можливо, розширити можливості для повернення біженців до України. Це дві перші поради на найближчі тижні випливають із документа, в якому аналізується можлива ситуація після 1 липня. Тобто з моменту набуття чинності наступного пакету заходів Lex Ukraine, які регулюють, серед іншого, умови відшкодування витрат на проживання для людей з тимчасовим захистом.

У документі, підготовленому Міністерством праці, зокрема, йдеться про ризик того, що через зміни десятки тисяч військових біженців переміщатимуться країною і можуть втратити своє тимчасове житло.

"Існує ризик масової нестачі житла, переїзду біженців без житла до центрів, особливо до Праги, масового від'їзду назад до України. Вплив на ситуацію можуть взяти на себе муніципалітети", - наголошується в документі, який був підготовлений як основа для червневого засідання урядової коаліції.

Кількість українських біженців, які почнуть шукати нове житло або переміщатися країною, оцінюється від 38 000 до 50 000 осіб.

"Не всі з них зможуть знайти нове житло, не в останню чергу тому, що ринок житла у багатьох місцях повністю роздутий: пропозицій мало, орендна плата та ціни на гуртожитки для біженців дуже високі. Водночас у деяких біженців скоротяться прибутки від допомоги ", - ілюструє суть проблеми документ.

Згідно з документом, хвиля біженців попрямує в основному до столиці. Через центральний вокзал пройшло багато людей, там досі перебувають волонтери, які пропонують підтримку. Напрям туди - природна тенденція в кризових ситуаціях.

Деякі експерти побоюються повернення наметових містечок.