Десятки тисяч афганців хочуть переїхати до Німеччини

Гуманітарні організації фіксують наплив заявок на включення до нової програми уряду ФРН для громадян Афганістану.

Десятки тисяч афганців хочуть переїхати до Німеччини

За кілька тижнів після офіційного запуску в Німеччині нової програми прийому біженців з Афганістану кілька гуманітарних організацій повідомили про масовий наплив заявників. "Ми отримуємо електронні листи щохвилини", - сказав голова благодійної організації Mission Lifeline Аксель Штайєр в інтерв'ю виданням Funke Mediengruppe у понеділок, 7 листопада, передає dw.

За його словами, на початок листопада, через два тижні після старту програми, до організації надійшло 17 000 запитів. Гуманітарна група Kabul Luftbrücke ("Кабульський повітряний міст") отримала 15 000 повідомлень електронною поштою, через акаунти в соціальних мережах, а в деяких випадках і на особисті електронні адреси співробітників. В організації Reporter ohne Grenzen ("Репортери без кордонів") для участі у програмі зареєструвалися 12 000 осіб та ще майже 4000 направили запити про допомогу.

У середині жовтня уряд Німеччини оголосив про запуск нової програми допомоги народу Афганістану, в рамках якої планується щомісяця евакуювати з країни до 1000 осіб, які перебувають у зоні особливого ризику. Програму було погоджено міністром внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер та міністром закордонних справ Анналеною Бербок. Йдеться насамперед про захист працівників ЗМІ та правозахисників, але також і співробітників судової системи, поліцейських чи політиків, яким загрожує небезпека після приходу до влади в Афганістані талібів.

Проте ті, хто хоче залишити Афганістан, не можуть самостійно подати заявку на переселення до Німеччини. Для включення до програми їм спочатку необхідно отримати рекомендації від таких гуманітарних організацій як Reporter ohne Grenzen та Kabul Luftbrücke.