- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Дискримінація та проблеми з мовою: з чим зіткнулися українські біженці у Латвії
Найбільше не вистачає підтримки у вивченні латиської мови.
Українські біженці у Латвії стикаються з відсутністю підтримки для своїх дітей, мовними проблемами та дискримінацією, йдеться у дослідженні Центру громадської політики Providus про українців та їхні потреби у Латвії.
За даними Providus, деякі українські громадяни користуються своїм правом на отримання підтримки та послуг від держави та самоврядувань. Однак неповнота даних не дозволяє зробити висновок про те, чи охоплено все коло осіб, які потребують підтримки та послуг.
Також не вистачає даних для повної оцінки адекватності підтримки. Однак результати опитування та відповіді фокус-груп свідчать, що підтримка не завжди є достатньою або адресною, особливо для вразливих груп.
У дослідженні зроблено висновок, що в багатьох областях інші люди в Латвії стикаються з тими самими труднощами. Зокрема, це стосується недоступності системи охорони здоров'я, недостатньої соціальної підтримки вразливих груп або менших можливостей знайти роботу при проживанні далеко від Риги або в невеликих містах.
Проте існує низка проблем, характерних лише для українців.
Наприклад, це недостатня підтримка дітей у латвійській системі освіти. Найбільше не вистачає підтримки у вивченні латиської мови, що, у свою чергу, заважає навчанню та спілкуванню з однолітками.
Високі вимоги до знання латиської мови у кваліфікованих професіях змушують українців займати найнижчі робочі місця або навіть займатися нелегальною трудовою діяльністю, що, у свою чергу, суттєво впливає на їх доходи та рівень соціального забезпечення.
Українські біженці також стикаються із труднощами при визнанні в країні кваліфікацій, отриманих за межами Латвії.
Згідно з дослідженням, українці стикаються з негативним ставленням та дискримінацією на ринку житла, у сфері зайнятості, охорони здоров'я та у повсякденному житті, особливо з боку російськомовних мешканців Латвії.
Також українці наголошують на нестачі знань та інформації українською чи російською мовою про те, як вирішувати питання, пов'язані з послугами державних органів та самоврядувань.
Крім того, існує невизначеність та невпевненість у своєму статусі у Латвії, тобто українці не знають, як довго вони зможуть залишатися у Латвії.
Загалом у ході дослідження було опитано 457 осіб.