Діти, які отримають дипломи європейського зразка, вже не повернуться в Україну

Щоб повернути дітей з інших країн, в Україні потрібно запропонувати їм гідне ставлення та відповідний до європейського рівень життя.

Діти, які отримають дипломи європейського зразка, вже не повернуться в Україну

За кордоном через війну опинилися мільйони українських дітей та підлітків. Багато з них вже не повернуться в Україну, заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова в інтерв'ю УП. 

Учні старших класів, які вступлять до європейських університетів, навряд чи повернуться в Україну, каже науковиця. Вони отримають дипломи європейського зразка, які допоможуть працевлаштуватися, отримати гідну заробітну плату та умови праці. 

"Якщо йдеться про країну дуже відмінну від України, де панує своя культура та складніша мова, а ще зберігається ставлення до українців як іноземців, то це одна справа. Якщо йдеться про Польщу, то повернути таких дітей буде складніше. Ми дуже легко інтегруємося туди", – каже Елла Лібанова. 

Щоб повернути дітей з інших країн, в Україні потрібно запропонувати їм гідне ставлення та відповідний до європейського рівень життя, каже експертка. 

"Якщо ми не підемо європейським шляхом, якщо не відмовимося від ідеї про конкурентну перевагу України – дешеву робочу силу, то від нас просто поїдуть люди", – переконана науковиця.