До 14 млн осіб стали біженцями через війну РФ проти України

Верховний комісар ООН у справах біженців прибув до України, щоб обговорити з урядом, як покращити реагування на проблеми через наближення зими.

До 14 млн осіб стали біженцями через війну РФ проти України

За оцінками Управління верховного комісара ООН у справах біженців, через війну РФ проти України 12-13 млн осіб, а можливо і 14 млн осіб, стали біженцями, заявив верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Російське вторгнення в Україну спричинило найбільшу ситуацію переміщення, яку ми бачили, ймовірно, з часів Другої світової війни: біженці, внутрішньо переміщені особи в Україні. За нашими оцінками, війна виштовхнула зі своїх будинків 12-13, можливо, 14 млн осіб "Я сам бачив сьогодні вранці, вчора в Бучі, Макарові, Ірпені страшні розрухи. Не дивно, що люди поїхали у великій кількості", - сказав Гранді.

Він наголосив, що тому для організації ООН у справах біженців дуже важливо бути в Україні, допомагати переміщеним людям та працювати з урядом, намагаючись дати гуманітарну відповідь на цю кризу.

"Я приїхав сюди, щоб підтримати команду, яка у нас є. Команда УВКБ ООН складається з майже 300 осіб по всій країні. Я прибув сюди насамперед із посланням солідарності з усіма переміщеними особами, а також з усіма, хто страждає від наслідків цієї жахливої війни, і щоб обговорити з урядом, як ми можемо покращити реагування, особливо через те, що зима настане дуже скоро", - розповів Гранді.

Нагадаємо, що після вторгнення Росії в Україну понад 7,3 млн. українців були змушені покинути країну і шукати притулку за кордоном. Приблизно 2,3 мільйона з них повернулися на батьківщину, але виявилося, що багато з них більше не мають ні вдома, ні роботи. Такі оновлені дані нещодавно було опубліковано на порталі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).

В УВКБ також зазначають, що війна в Україні призвела до найбільшої кризи переміщення людей у світі. Мільйони українців переїхали до сусідніх країн, і багато хто був переміщений усередині країни.

Згідно з новими даними, отриманими від національної влади та зібраними УВКБ, по всій Європі зараз офіційно зареєстровано не менше 4,8 мільйона біженців з України.