Допомогу на розміщення українських біженців у Латвії виплачуватимуть до кінця року

Раніше виплата закінчувалася 30 червня.

Допомогу на розміщення українських біженців у Латвії виплачуватимуть до кінця року

Виплату допомоги на розміщення українських біженців продовжено до кінця року. Раніше вона закінчувалася 30 червня, повідомляє портал LSM.LV.

Валерія з Харкова, яка працює у ризькому українському кафе Borščs, приїхала до Латвії у квітні минулого року з п'ятирічним сином.

"Півтора місяці ми з сином жили в латвійській родині. У них у самих шість дітей, а тут ще я з маленьким. Я шукала квартиру, і господар Олексій закинув оголошення в будинковий чат. Мені здала квартиру їхня сусідка, все добре, слава богу. Вже продовжили договір, у перший рік нам компенсували вартість житла, потім півроку ні, а тепер знову дали — і це дуже допомагає… Коли живеш у будинку, є речі, які завжди були — а коли все треба купувати з нуля, з'являється безліч дрібних витрат ", - розповіла Валерія.

Зараз у Латвії, за даними МВС, перебуває близько 32 000 українських біженців, а фактично їх може бути більше – кордон постійно перетинає велика кількість українців.

Біженці, коли тільки приїжджають до Латвії, отримують допомогу з розміщення на 60 або 120 днів, залежно від самоврядування, а також допомогу на їжу на 30 днів. Домогосподарства, які приймають українців до себе, отримують по 100 євро за одну особу та по 50 за кожну наступну. Ризький громадський транспорт для біженців безкоштовний.