Два міста США виявилися найбільш гостинними для біженців з України

Щоб стати офіційним спонсором біженця з України, не обов'язково бути громадянином США.

За останній рік американці прийняли десятки тисяч українських біженців. З моменту вторгнення Росії в Україну понад 200 000 осіб у США зголосилися стати добровільними спонсорами українців, які шукають притулку.

За даними Міністерства внутрішньої безпеки, Сіетл та Сакраменто є найбільш гостинними для біженців з України метрополіями – там найбільше бажаючих прийняти українців на 100 тисяч населення. Згідно з офіційною статистикою, Нью-Йорк має найбільшу кількість заявок на спонсорство українців. Про це пише видання   Axios .

За інформацією видання, понад чверть мільйона українців отримали дозвіл на в'їзд до США, і понад 113 тисяч осіб прибули через програму   “Uniting for Ukraine”   («Єдність заради України»), що пропонує особливий дворічний гуманітарний статус у США.

Щоб стати офіційним спонсором біженця з України не обов'язково бути громадянином США, достатньо б законним резидентом країни і бути готовим сплатити за переїзд свого бенефіціара, його проживання на термін дії статусу та його медичні витрати після прибуття в Америку. По мірі необхідності також пропонується допомогти бенефіціару в здобутті освіти, вивченні англійської мови, працевлаштуванні та влаштуванні дітей до школи.

Біженці, що прибули за паролем, автоматично отримують право на роботу в США.

“Якщо вам потрібна юридична консультація з імміграційних питань, переконайтеся, що особа, яка надає вам допомогу, уповноважена надавати такі юридичні консультації. Тільки адвокат або акредитований представник, який працює в організації, визнаній Міністерством юстиції, може надати вам юридичну консультацію”, – попереджають представники Служби громадянства та імміграції США.