Euronews: українським біженцям важко знайти житло у Німеччині

У країні житлова криза.

Euronews: українським біженцям важко знайти житло у Німеччині

Попит на житло для осіб, які шукають притулку в Німеччині, стрімко зростає. Уряд обіцяє додатково 1 млрд євро до фонду допомоги безпритульним. Дискусії щодо проблеми тривають, а тим часом українці часто не можуть знайти житло в країні, повідомляє Euronews.

Українка Елеонора втекла до Німеччини у березні минулого року. З того часу вона жила в Берліні в п'яти місцях, в одному з них взимку не було опалення. Але постійного житла так і не змогла знайти, як і багато інших біженців: у Берліні зараз житлова криза.

"Мені було дуже важко говорити, що я бездомна. Але потім я зрозуміла, що в Берліні багато бездомних, схожих на мене, навіть і з роботою, з усіма можливостями, але вони просто не можуть знайти квартири і фактично безпритульні", - каже Елеонора.

Через брак житла старий берлінський аеропорт Темпельхоф було перетворено на центр прийому біженців із сотнями будинків-контейнерів. Влада столиці каже, що з урахуванням інфляції та зростаючої кількості прохачів притулку їм потрібна додаткова фінансова підтримка. За перші 4 місяці 2023 року кількість заяв про надання притулку збільшилася на 78% порівняно з тим самим періодом 2022-го. Федеральний уряд пообіцяв додатково 1 млрд євро, але деякі політики кажуть, що цього замало.

У Бранденбурзі поряд з Берліном планується збудувати 3 тис контенєрних будинків уже цього року. Але Петра Будке, депутат земельного парламенту Бренденбурга від партії "Зелених" скаржиться на бюрократичні перепони:

"Нам справді потрібно побудувати набагато більше житла в майбутньому, і ми маємо розпочати будівництво прямо зараз. Бюрократична процедура займає дуже, дуже багато часу, і її можна скоротити. Це справді дуже допомогло б".

Проблема полягає не тільки у нестачі матеріалів та ресурсів. По всій Німеччині також пройшли протести проти планів збільшення кількості місць для проживання. Деякі з цих демонстрацій були організовані украй правими політиками, які виступають проти збільшення числа біженців у своїх містах.

Останні кілька тижнів Елеонора жила у друзів. Але незабаром має залишити і цю квартиру. Вона не знає, що робитиме далі і думає повернутися до України.

У листопаді федеральний уряд проведе ще одну нараду з місцевими органами влади щодо проблеми біженців.