Фінляндія закриває останній прикордонний перехід на кордоні з Росією

Між двома країнами можуть тепер ходити лише вантажні поїзди.

Фінляндія закриває останній прикордонний перехід на кордоні з Росією

Фінляндія закриває останній прикордонний перехід на кордоні з Росією на два тижні через наплив прохачів притулку. За словами прем'єр-міністра Фінляндії, надзвичайно великий потік біженців є спланованим кроком Москви.

Як оголосив прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо, цей захід набуде чинності в четвер опівночі і діятиме до 13 грудня, але може бути продовжений за потреби. "Цю ситуацію [з мігрантами] організувала Росія, і Росія може покласти їй край", - заявив Орпо. Його слова наводить Yle.

Рішення закрити усі прикордонні переходи означає, що між двома країнами можуть тепер ходити лише вантажні потяги, передає Reuters із посиланням на прикордонну службу Фінляндії. У прикордонній службі зазначили, що залізничне сполучення між Фінляндією та РФ продовжиться через Вайніккала.

Останніми днями з усіх автомобільних пунктів пропуску на фінсько-російському кордоні для пасажирських перевезень та прохачів притулку залишається відкритим лише один — найпівнічніший КПП Райа-Йоосеппі. Повідомляється, що подати прохання про притулок біженці тепер зможуть лише у портах та аеропортах.

За даними фінської прикордонної служби, у листопаді до Фінляндії з Росії в'їхали близько 900 прохачів притулку з таких країн, як Кенія, Марокко, Пакистан, Сомалі, Сирія та Ємен. Раніше їх було вдесятеро менше.

Гельсінкі заявляє, що Москва переправляє біженців до кордону як помста за вступ Фінляндії до НАТО.