Громадяни Швейцарії підтримують реекспорт зброї в Україну

55% швейцарців згодні із наданням третім країнам права на реекспорт в Україну озброєнь, зроблених у Швейцарії.

Громадяни Швейцарії підтримують реекспорт зброї в Україну

Більшість швейцарців підтримують пропозицію змінити законодавчі норми та правила (ре)експорту військового спорядження та матеріалів швейцарського виробництва. Опитування, проведене Інститутом вивчення громадської думки «Сотомо», показало, що на даний момент 55% швейцарців згодні з наданням третім країнам права на реекспорт в Україну озброєнь, зроблених у Швейцарії.

У червні 2022 року федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про те, що реекспорт військових матеріалів швейцарського виробництва не може здійснюватися до країн, залучених до міжнародного збройного конфлікту, у даному випадку це стосується України та Росії. Комітет з питань політики безпеки малої палати парламенту Швейцарії Ради кантонів пропонує зробити для України виняток, тому що Росія напала на Україну в порушення міжнародного права і регулярно піддає її ракетно-бомбовим ударам.

Комітет з питань політики безпеки великої палати парламенту, Національної ради, пропонує щодо деяких країн, які регулярно купують продукцію Швейцарського ВПК (це може стосуватися, наприклад, Німеччини, Франції, Італії чи США) просто обмежити, наприклад, п'ятьма роками, термін дії положення, відповідно до якого покупець може проводити реекспорт даних матеріалів лише з дозволу Берна.