Ізраїль пообіцяв не скасовувати медстрахування українських біженців

Проблему буде вирішено найближчим часом.

Ізраїль пообіцяв не скасовувати медстрахування українських біженців

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та його ізраїльський колега Елі Коен 14 серпня провели перемовини. Вони обговорили безоплатне медичне страхування для українців, яке раніше скасував уряд країни.

Про це повідомив очільник української дипломатії. 

Ізраїль запевнив, що для українців надалі діятиме безоплатне медичне страхування. 

«Проблема буде вирішена найближчим часом. Я дякую моєму ізраїльському колезі, який особисто цим опікується», — наголосив Кулеба.

Посольство України в Ізраїлі 10 серпня повідомило, що уряд країни ухвалив рішення про припинення фінансування програми безоплатного медичного страхування та обслуговування для українських біженців.

«Мало того, що ізраїльський уряд відмовляється продавати Україні заходи захисту від вбивства наших громадян росіянами, — тепер Ізраїль також припиняє надання медичної допомоги біженцям, які втекли до Ізраїлю від загрози жорстокого вбивства з боку росіян»,  заявив очільник дипломатичного відомства Євген Корнійчук. 

The Jerusalem Post писав, що в Ізраїлі заздалегідь не повідомили про скасування медстрахування, яке українці отримували протягом останніх 18 місяців. Так, без безоплатної медичної допомоги могли залишитися близько 14 тисяч українців в Ізраїлі.