ЄС побоюється озброєння мафії зброєю з України

Для боротьби зі зростанням оргзлочинності на тлі війни в Україні ЄС запустить спільний із Молдовою центр підтримки внутрішньої безпеки.

ЄС побоюється озброєння мафії зброєю з України

Євросоюз побоюється, що мафія та різні злочинні угруповання матимуть доступ до зброї з України, як це було під час військового конфлікту в Югославії, заявила єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоханссон. Для запобігання зростанню організованої злочинності Єврокомісія разом із владою Молдови запустили центр підтримки внутрішньої безпеки та управління кордонами республіки. Про це йдеться у прес-релізі Єврокомісії, опублікованому у понеділок, 11 липня, повідомляє DW.

Йоханссон нагадала, що після війни в Югославії в Європі зберігається проблема незаконного обігу зброї, завезеної організованими злочинними групами контрабандою із зон воєнних дій. Щоб цього не повторилося з війною в Україні, Єврокомісія вирішила створити спеціальний центр у прикордонній Молдові.

"Російська агресивна війна призвела до зростання загроз внутрішньої безпеки як у ЄС, так і в Молдові. Завдяки своєму географічному положенню Молдова має відіграти ключову роль в управлінні наслідками російського вторгнення в Україну для кримінальної сфери та безпеки", - йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Центр займатиметься координацією допомоги ЄС у галузі охорони правопорядку та прикордонного контролю та розвитком уже існуючих механізмів контролю на кордоні, у тому числі по лінії Європолу та агентства Європейського Союзу з безпеки зовнішніх кордонів (Frontex).

Головний офіс буде розташований у Кишиневі, там же найближчим часом почнуть працювати представники силових структур країн ЄС та європейських агентств у галузі внутрішніх справ, йдеться у повідомленні Єврокомісії. "Центр зміцнить наші спільні оперативні дії з Молдовою для вирішення проблем, пов'язаних з організованою злочинністю, включаючи незаконний обіг вогнепальної зброї або торгівлю людьми. Це також допоможе Молдові брати участь у наших інструментах та інструментах ЄС із внутрішньої безпеки", - заявила Йоханссон.

Число біженців з України може знову зрости

Координаційний центр у Кишиневі також відіграє особливу роль у разі збільшення числа біженців із України, зазначила Йоханссон. За її словами, кількість людей, які біжать із зон бойових дій до ЄС, зараз повернулася до довоєнного рівня. "Але проблема в тому, що ніхто не може передбачити, що зробить Путін", - наголосила вона.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан також закликав готуватися до погіршення кризи з біженцями. "Ми всі сподіваємося, що ситуація покращиться, але ми ще не бачимо кінця війни", - цитує його RND. Деякі країни вже досягли критичної точки і потребують додаткової допомоги, нагадав він.

Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер повідомив, що прискорений прийом біженців з України до ЄС призвів до того, що контрабандисти в Африці використовують його для реклами своїх маршрутів відправлення людей, обіцяючи клієнтам, що "Європа відкрита".