Єврокомісія на рік продовжила безкоштовний роумінг для українців

Паралельно Комісія готується до інтеграції України в зону роумінгу ЄС.

Єврокомісія на рік продовжила безкоштовний роумінг для українців

9 липня Єврокомісія продовжила безкоштовний роумінг для біженців з України. Комісія сприяла укладенню угоди про продовження домовленості, підписаної у квітні 2022, року між 22 європейськими та сімома українськими операторами.

"Орган європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) стежить за впливом угоди. Останні дані показують, що вона виявилася ефективною, дозволивши операторам надавати доступні дзвінки через кордони. Що стосується міжоператорських тарифів на транскордонні дзвінки, то оператори в Європейській економічній зоні( ЄЕЗ), які є частиною угоди, мають значно нижчі тарифи, ніж ті оператори, які її не підписали", – наголошується в повідомленні.

Паралельно Комісія готується до інтеграції України в зону роумінгу ЄС, що забезпечить більш стабільне і довгострокове рішення. У квітні 2023 року комітет асоціації ЄС-Україна прийняв пропозицію Комісії про приєднання України до правил роумінгу ЄС. Наступним кроком для України є повне узгодження свого законодавства з законодавством ЄС, а потім очікується прийняття остаточного рішення Радою Європейського Союзу.