Єврокомісія сьогодні вирішить, чи готова Україна до початку переговорів щодо вступу до ЄС

Висновок буде позитивним для Києва, однак у ньому буде низка умов.

Єврокомісія сьогодні вирішить, чи готова Україна до початку переговорів щодо вступу до ЄС

Єврокомісія сьогодні подасть висновок про те, чи готова Україна розпочати офіційні переговори про вступ до Євросоюзу – остаточно це питання має вирішитись на саміті ЄС у грудні.

У Брюсселі очікують, що Україна та Молдова матимуть підтримку виконавчого органу ЄС для переходу до наступного етапу, пише AFP.

У суботу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн похвалила Київ за виконання «понад 90%» семи контрольних показників реформ, встановлених Брюсселем.

«Я впевнена, що ви зможете досягти своєї амбітної мети: історичного рішення про відкриття процесу переговорів про вступ до ЄС, який має бути ухвалено вже цього року», – сказала вона під час візиту до Києва.

Дипломати з країн ЄС, які рішуче підтримують Київ, визнають, що дебати у грудні будуть жорсткими – і згода на початок переговорів може бути зумовлена подальшими реформами.

«Очевидно, що дискусія буде спекотною і важкою – якби це було не так, ми вже мали б компромісне рішення, – сказав AFP один із високопоставлених європейських дипломатів. – Я оптимістично налаштований на те, що ми зможемо його ухвалити. Проблема в тому, що це не буде кінцем шляху.

Агентство Bloomberg напередодні повідомляло, що висновок Єврокомісії буде позитивним для Києва, однак у ньому буде низка умов. Іспанська El Pais писала з посиланням на проект документа, що початок діалогу про вступ пов'язується із захистом прав мовних меншин та активнішою боротьбою з корупцією.

Україна подала заявку на членство в ЄС одразу після початку російського вторгнення у лютому 2022 року. Через кілька місяців, у червні, Україна набула статусу кандидата на вступ.