- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Єврокомісія вважає, що українські біженці залишаться в Європі «на довгі роки»
За даними управління ООН у справах біженців на 22 листопада, з початку війни до країн Європи прибуло понад 7,8 млн українських біженців.
Біженці з України залишаться в країнах Європи і після закінчення військового конфлікту, вважає віце-президент Єврокомісії (ЄК) Дубравка Шуїца. Вона закликала народи Європи не послаблювати підтримку українців.
В інтерв'ю RND Шуїца сказала, що країни, які приймають біженців, — такі, як Німеччина та Польща, мають бути готові до того, що українці залишаться там «ще на довгі роки». «Ключова проблема полягає в тому, що ці сім'ї думають, що повернуться додому наступного дня після закінчення війни. Але це не так. Їхні школи зруйновані, їхні будинки зруйновані, їхні робочі місця втрачені», - пояснила вона.
Дубравка Шуїца закликала продовжувати надавати підтримку українцям. «Ми не маємо показувати ознак втоми, це не варіант. Треба зробити все можливе — на рівні Євросоюзу, а також на рівні його членів, таких як Німеччина, — щоб допомогти українським дітям, які втекли від війни, почуватися як вдома», — впевнена вона.
За даними управління ООН у справах біженців на 22 листопада, з початку війни до країн Європи прибуло понад 7,8 млн українських біженців. До топ-5 країн, куди найчастіше їдуть українці, увійшли Росія (2,8 млн.), Польща (1,5 млн.), Німеччина (1 млн.), Чехія (462 тис.), Італія (173 тис.).