Єврокомісія запропонувала розширити зону безкоштовного роумінгу на Україну

Українцям у Європі більше не доведеться платити жодних додаткових зборів за використання своїх мобільних телефонів.

Єврокомісія запропонувала розширити зону безкоштовного роумінгу на Україну

Єврокомісія запропонувала включити вільний роумінг до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Це призведе до того, що українцям у Європі більше не доведеться платити жодних додаткових зборів за використання своїх мобільних телефонів так само, як і мандрівникам із ЄС в Україні. Про це повідомляється на сайті ЄК.

У комісії наголошують, що це стане першим випадком розповсюдження режиму внутрішнього ринку ЄС на іншу країну.

"Включення України до зони вільного роумінгу ЄС є однією з ключових дій переглянутого Плану пріоритетних дій. Цей план є дорожньою картою для повної реалізації поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною (DCFTA) та подальшої інтеграції України до Єдиного ринку ЄС", – йдеться у повідомленні.

Тепер ця пропозиція буде розглянута Радою Європейського Союзу. Торговий комітет ЄС-Україна також має ухвалити спільне рішення про надання взаємного режиму внутрішнього ринку для роумінгу.

Зазначимо, що наразі оператори зв'язку ЄС та України пропонують безкоштовні дзвінки між блоком та Україною на добровільній основі. Завдяки цій домовленості близько 4 млн. переселенців у Європі можуть безкоштовно дзвонити додому на номери фіксованого зв'язку або номери мобільних операторів.