Євросоюз хоче продовжити механізм захисту біженців з України до весни 2025 року

У ЄС можуть ще на рік продовжити спецмеханізм надання притулку українцям.

Євросоюз хоче продовжити механізм захисту біженців з України до весни 2025 року

Єврокомісія вирішила продовжити дію спеціального механізму тимчасового захисту біженців з України, який дозволяє за спрощеною процедурою надавати їм притулок у Євросоюзі до березня 2025 року. Про це у вівторок, 19 вересня, повідомила прес-служба ЄК.

ЄК направила таку пропозицію Раді ЄС, яка має формально схвалити рішення комісії, щоб воно набула чинності. До цього з ініціативою продовження спецмеханізму, який дозволяє громадянам України в'їжджати до Євросоюзу та перебувати на його території за спрощеною процедурою, виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

"Єврокомісія пропонує сьогодні продовжити тимчасовий захист для людей <...> з 4 березня 2024 року по 3 березня 2025 року. Це забезпечить впевненість та підтримку більш ніж 4 млн осіб, які мають захист по всьому ЄС", – йдеться у заяві ЄК.

У березні 2023 року механізм надання притулку українським біженцям було продовжено на рік. Тоді в Єврокомісії заявляли, що Євросоюз готовий підтримувати Україну в цьому плані стільки, скільки потрібно.