Канада запустить нову програму постійного проживання для українців

Вона дозволить тим, хто перебуває у Канаді разом із сім'єю, отримати статус постійного мешканця.

Канада запустить нову програму постійного проживання для українців

Федеральний уряд запустить нову імміграційну програму для українців, які тікають від війни. Вона дозволить тим, хто перебуває в Канаді разом із сім'єю, отримати статус постійного мешканця.

"Ми продовжуємо надавати непохитну підтримку сім'ям, розділеним конфліктом, у тому числі за допомогою програми возз'єднання сімей, яка допоможе українським сім'ям залишатися разом, відновлюючи своє життя в нових громадах у Канаді", - йдеться у заяві міністра імміграції Шона Фрейзера, опублікованій у суботу.

Право на возз'єднання буде надано українцям, які проживають у Канаді з тимчасовим статусом і мають одного чи кількох членів сім'ї у Канаді.

Уряд повідомив, що докладніша інформація буде опублікована ближче до моменту запуску програми 23 жовтня 2023 року.

Програма буде безкоштовною та діятиме протягом одного року.

Оголошення про це було зроблено у суботу, у день, коли спливає термін дії початкової урядової програми для українців CUAET.

У рамках канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET), запущеного у березні 2022 р., українці могли приїжджати до Канади, жити та працювати протягом трьох років.

Для них було вжито низку заходів, спрямованих на прискорення процесу отримання візи, включаючи пріоритетне оформлення та скасування зборів.

Приблизно 166 тисяч українців приїхали до Канади за спеціальною візовою програмою. За даними уряду, це близько 21% від 800 000 виданих екстрених віз, отриманих в результаті розгляду близько 1,1 млн. заяв.

Українці, які отримали дозвіл на в'їзд до Канади за програмою CUAET, матимуть змогу відвідувати країну до 31 березня наступного року.

Після цього до них застосовуватимуться стандартні імміграційні заходи як для громадян інших країн світу.