Кантони Швейцарії не справляються з хвилею біженців

Деякі з них закликають федеральний уряд допомогти їм.

Кантони Швейцарії не справляються з хвилею біженців

Зростаюча кількість біженців, які прибувають до Швейцарії, поставило багато кантонів країни, суб'єкти федерації, на межу виснаження всіх наявних ресурсів. Тому деякі з них закликають федеральний уряд допомогти їм, наприклад, надати більше житлових приміщень для розміщення вимушених переселенців, пише Swissinfo.

У п'ятницю 3 березня 2023 року представники урядів кантонів провели зустріч із головою Державного секретаріату у справах міграції (SEM, підрозділ Мін'юсту країни) Крістіною Шранер Бургенер з метою обмінятися думками про те, як можна було б задовольнити попит на житло для біженців. Днями ЗМІ Швейцарії повідомляли про те, як деякі громади/муніципалітети країни навіть йшли на вимушене розірвання договорів оренди житла з мешканцями з метою розселити на цій площі біженців.

"Наше відомство, SEM, визнає, що в даний час ситуація в окремих кантонах склалася напружена", - зазначив офіційний представник SEM Рето Корманн швейцарській газеті Sonntags Zeitung. За його даними, К. Шранер Бургенер поінформувала представників регіонів, що федеральний уряд готовий розглянути можливість тимчасового припинення розселення біженців в окремих кантонах на прохання кантональних урядів.

Кантони Берн і Женева вже отримали дозвіл федерального центру тимчасово припинити прийом нових біженців. За даними SEM зі схожим проханням до федеральної влади звернулися ще два кантони. Це означає, що біженці, які були спрямовані на розселення в ці кантони, залишаться поки що у федеральних центрах надання притулку. Наразі ці притулки заповнені приблизно на дві третини, але SEM очікує, що кількість запитів із проханням про надання притулку зростатиме, а це вимагатиме мобілізації додаткових резервів.

"Ми не можемо просто починати шукати житло для людей, які вже знаходяться біля наших дверей", - зазначив Рето Корманн маючи на увазі, що планувати все потрібно заздалегідь. У жовтні минулого 2022 року швейцарська федеральна влада звернулася до кантонів з проханням розмістити у себе більше біженців, навіть у ситуації, коли цей регіон уже вибрав свою обов'язкову квоту розміщення вимушених переселенців. Тоді федеральні центри прийому та розміщення біженців вже досягли межі місткості. У середині грудня 2022 року вони змогли дещо розрядити ситуацію завдяки додатковим приміщенням, наданим Збройними силами.

Станом на середину лютого 2023 року у Швейцарії ВНЖ категорії S отримали вже понад 75 тисяч громадян України.