«Карітас» чекає на нову хвилю біженців з України

Якщо інфраструктура продовжить руйнуватись, а температура знизиться, у людей у деяких районах не залишиться іншого вибору, окрім як виїхати.

«Карітас» чекає на нову хвилю біженців з України

Католицька гуманітарна організація Caritas International очікує на нову хвилю біженців у зв'язку з війною в Україні. "Якщо інфраструктура продовжить руйнуватися, а температура знизиться, у людей у деяких районах не залишиться іншого вибору, окрім як виїхати", - сказав керівник групи по Україні Гернот Краус німецькому агентству друку у Фрайбурзі.

Мільйони людей вже змушені залишити змучену війною країну. За словами Крауса, серед тих, хто залишився, багато жінок похилого віку. «Їм доведеться втекти. Це на якийсь час стримує країну. Але це посилює тиск на сусідні країни, включаючи нас».

За даними Агентства ООН у справах біженців, майже 8 мільйонів українців живуть як біженці в європейських країнах. Понад 6,5 мільйонів людей є переміщеними особами у своїй власній країні, йдеться у доповіді.

Окрім іншого, «Карітас» займається розподілом продуктів харчування та питної води в Україні. Організація допомоги видає грошові картки з щомісячною сумою в 56 євро. Одна з проблем – це інфраструктура, яка зазнає атак з боку Росії, сказав Краусс. «Якщо немає електрики, жодні грошові картки не працюватимуть».

"Карітас" намагається отримувати гуманітарні вантажі на місці і в основному обходиться без транспорту. Однак деякі речі, такі як генератори, не можуть бути придбані у країні. Минулої зими вже було важко закуповувати опалювальні матеріали на місці. «Ми видаємо нужденним одноразову зимову допомогу у розмірі, еквівалентному приблизно 560 євро. Вони використовуються для покупки вікон, ремонту даху, матеріалів для опалення чи зимового одягу».