Кримчани, що втекли від мобілізації, вишикувалися в чергу за українськими закордонними паспортами

Сотні людей, які прибули до Астани із Криму через Росію, зібралися перед посольством України в Казахстані.

Кримчани, що втекли від мобілізації, вишикувалися в чергу за українськими закордонними паспортами

Сотні людей, які прибули до Астани із Криму через Росію, зібралися перед посольством України в Казахстані. Багато хто планує отримати закордонні паспорти.

Кримські татари, які прибули з Криму (більшість з них), повідомили, що змушені були виїхати, щоб не потрапити під оголошену Путіним мобілізацію, повідомляє "Радіо Свобода".

"Багато хто з нас не хоче воювати. Ми, мусульмани, завжди проповідуємо мир. Як можна проповідувати мир, якщо когось вбивати? Там [в Україні] помирають мирні люди, знищується громадянська інфраструктура. Хіба мусульмани це робитимуть? Тому багато хто з нас просто відмовився від цього", - заявив чоловік біля посольства.

Чоловік каже, що в Казахстані він проїздом, бо далі планує поїхати до Узбекистану, де мешкає його брат, який покликав його та запропонував роботу.

Ще один чоловік, водій автобуса далекомагістральних рейсів, який приїхав із Криму, розповів, що разом із сім'єю виїхав із АРК після того, як їм на роботі сказали принести військові квитки. Тепер вони з дружиною хочуть отримати закордонні паспорти та виїхати до Європи.

Консул України в Казахстані Іван Алмаші заявив, що посольство "намагатиметься допомогти всім, чим зможе, незалежно від того, які у них є документи". Деякі також мають і російські паспорти.

За його словами, здебільшого всі люди, що прибули, стоять у черзі за отриманням закордонного паспорта.

"Якщо вони надають паспорт громадянина України, і з громадянства України не виходили, то вони - громадяни України. Людей дуже багато. Моє завдання полягає в тому, щоби у них були легальні документи... Ми повинні все перевірити і по можливості всім їм оформити : кому - закордонний паспорт, кому - посвідчення про повернення. Все залежить від того, які документи мають", - заявив Алмаші.