Латвія закрила єдиний наземний пункт пропуску українців до Росії

2023 року громадяни України в'їжджали до РФ через сухопутні прикордонні переходи в середньому близько 6000 разів на місяць.

Латвія закрила єдиний наземний пункт пропуску українців до Росії

Влада Латвії закрила два пункти пропуску Вієнтулі (з російського боку — Лудонка) та Педедзе (Брунішево) на кордоні з Росією, повідомив голова латвійського МВС Ріхард Козловскіс в ефірі «Латвійського радіо».

За словами Козловскіса, закриття прикордонних переходів пройшло спокійно. На під'їздах до КПП встановили бетонні блоки. Прикордонників із Вієнтулі та Педедзе переведуть на інші пункти. Зокрема, роботу продовжать переходи в Гребенево (Убилинка)  та Терехово (Бурачки).

Рішення про припинення пропуску через КПП Вієнтулі та Педедзе було прийнято   латвійським урядом 12 жовтня після запровадження Росією особливих правил в'їзду для громадян України, які прибувають з третіх країн. За указом російського уряду українці можуть в'їжджати лише через автомобільний пункт пропуску Лудонка у Псковській області (Віентулі) та аеропорт Шереметьєво.

МВС Латвії вирішило, що запроваджені російською владою обмеження можуть серйозно вплинути на громадський порядок і загрожувати національній безпеці країни, оскільки на кордоні виникнуть черги з бажаючих перетнути кордон.

«Найбільші ризики, які ми бачимо, — масові заворушення, які можуть статися. Зараз, щоб перетнути латвійсько-російський кордон, треба розраховувати на добу-півтори. Якщо ситуація погіршуватиметься, навіть дві-три доби. Ми тільки можемо уявити емоційний стан цих людей. Люди, можливо, стануть нервознішими, і конфліктні ситуації можуть створюватися», — розповів Козловскіс.

2023 року громадяни України в'їжджали до РФ через сухопутні прикордонні переходи в середньому близько 6000 разів на місяць. На Вієнтулі припадало приблизно 40% цього потоку.