Le Monde: Між Україною та Заходом може спалахнути конфлікт через біженців

Еміграція жінок є тривожною проблемою для України.

Le Monde: Між Україною та Заходом може спалахнути конфлікт через біженців

Країни, які приймають біженців з України, можуть використовувати їх для вирішення своїх демографічних проблем, а це здатне викликати напруженість між Києвом та західними союзниками,  повідомляє видання Le Monde.

Директор Французького інституту демографії Ален Блюм заявив, що еміграція жінок є тривожною проблемою для України.

"Майже 80% виїздів припадає на жінок і дітей, причому останні близькі до призовного віку. Матері, як правило, хочуть їх захистити, що ще більше збільшить дефіцит чоловіків, яких можна буде призвати до армії протягом найближчих трьох років", -   відзначив Блюм.

Діти з України інтегруються до систем освіти країн, що приймають. З ними, мабуть, залишаться їхні матері. Так вважає соціолог з Університету Париж X – Нантер Юлія Шукан. Деякі країни, які приймають українських біженців, можуть спробувати залишити їх для вирішення демографічних проблем. Це загрожує напруженістю між Києвом та європейськими партнерами.

Демограф Олександр Гладун вважає, що українській владі потрібно буде запропонувати людям гідні післявоєнні умови, прийняти європейську модель демократичного та економічного розвитку, а також вести ефективну міграційну політику.