Лише третина словаків бажає Україні перемоги у війні з Росією

Найбільш високою частка прихильників Росії виявилася серед виборців партії прем'єра Фіцо.

Лише третина словаків бажає Україні перемоги у війні з Росією

Більшість мешканців Словаччини бажають, щоб війна між Росією та Україною закінчилася тимчасовим миром без перемоги однієї зі сторін. При цьому лише третина словаків хоче, щоб конфлікт закінчився перемогою України, свідчать дані дослідження агенції Ipsos.

Варіант із тимчасовим миром обрали 39% опитаних. Перемоги Україні бажають 33% респондентів, причому 14% заявили, що хочуть перемоги Росії. Близько 14% опитаних заявили, що вони не мають відповіді, або їм все одно, як закінчиться війна між країнами.

Найбільш високою частка прихильників Росії виявилася серед виборців партії прем'єра Роберта Фіцо Smer - вона становила одразу 35%. При цьому серед прихильників руху Hlas, яким раніше керував президент країни Петер Пеллегріні, ця частка становила лише 5%.

Також високою частка опитаних, які бажають перемоги Росії, виявилася серед прихильників націоналістичного руху Republika (34%) і Словацької національної партії (19%), що входить до правлячої коаліції.

Серед прихильників опозиційних партій набагато вищою виявилася частка респондентів, які бажають перемоги Україні. У «Прогресивної Словаччини» вона склала 77%, у «Свободи та справедливості» (SaS) – 55%, у християнських демократів (KDH) – 53%.

Частка тих, хто бажає перемоги Росії, зростає з віком респондентів. У категорії від 16 до 24 років вона становила лише 4%, а у категорії 65 років і старше — 20%.